Kontynuacja Króla od Szczepana Twardocha

Szczepan Twardoch należy do grupy współczesnych polskich pisarzy, którzy osiągnęli spory sukces wydawniczy, a jednocześnie literacki. Jego nowe powieści nie tylko wzbudzają podziw pod względem zbudowania całej narracji, ale i przywiązaniu do szczegółów i detali danej epoki. Zanim jednak Twardoch pisarzem został publikował swoje teksty na łamach Gazety Wyborczej czy Rzeczpospolitej jako niezależny publicysta – znany był również jako stały felietonista Wysokich Obcasów Extra czy Polityki. Z początku też, stawiał na opowiadania i takie też formy miały jego pierwsze wydania literackie, za które otrzymał sporo istotnych nagród. Dopiero w roku 2013 doceniony został Paszportem Polityki za powieść Morfina.

Król i co dalej?

Obsypana nagrodami powieść Morfina przyniosła mu tak oczekiwany rozgłos. Dotychczas, jego najbardziej znaną i docenianą lekturą – zarówno pośród recenzentów jak i czytelników – jest Król. Królestwo natomiast jest oficjalnie ogłoszoną przez pisarza kontynuacją części pierwszej. O jej wydaniu poinformował fanów po swojemu. Korzystając z możliwości mediów społecznościowych, na których znany jest z ogromnej aktywności. Twardoch wrzucił na swój profil zdjęcie zapowiadanej kontynuacji z adnotacją, że mimo tego, iż oficjalnie jest to ciąg dalszy i wystąpią ci sami bohaterowie to wszystko będzie wyglądać inaczej. O, co tak naprawdę chodzi? Czy jest to tylko marketingowa zagrywka, a może stoi za tym coś więcej? Tego dowiedzieć będziemy się mogli osobiście już 31 października, gdy pozycja trafi do wybranych księgarni w Polsce.

Kolejny komercyjny sukces

Król był niewątpliwe sporym komercyjnym sukcesem. Nie inaczej zapowiada się przyszłość Królestwa, które już okrzyknięte zostało mianem jednej z najbardziej oczekiwanych książek roku. Wielu recenzentów ma mieszane uczucia, co do postaci Szczepana Twardocha, jednak jednocześnie przyznaje, iż Król zachwycał oddaniem realiów minionej rzeczywistości. Nawet, jak coś nie grało w fabule i jej logicznym prowadzeniu to zachwycała warstwa sensualna.

Fabuła Królestwa usytuowana ma być w okolicy lat 30 XX wieku – podobnie jak w Królu. Książce po części politycznej, po części gangsterskiej. Gdzie niezwykle pieczołowicie opisane zostały wszelkie występujące w tamtych czasach grupy społeczne, frakcje polityczne i narodowościowe na terenie Warszawy. Według spływających informacji, Królestwo ma dalej podążać wydeptaną przez pisarza ścieżką i kontynuować wątki rozpoczęte w części pierwszej. Z tymże, tym razem obserwować mamy akcję dziejącą się pod koniec lat 30, czyli zahaczającą już o początek 2 wojny światowej. Jeśli poziomem literackim nie będzie odstawać od Króla, to zdecydowanie warto będzie udać się do księgarni po świeżą pozycję.