Nicholas Sparks i następna romantyczna historia

Nicholas Sparks należy do grona najlepiej zarabiających pisarzy świata. I choć, jego powieści nie należą do najbardziej lotnej i skomplikowanej kategorii, to prostotą opowieści i melodramatycznym tonem trafia w gusta wielu z nas. Znany głównie z tworzenia literatury dramatycznej i obyczajowej, romansu który jednocześnie przeplata się z tragedią jaka spotyka kochanków i nie pozwala im trwać dalej ze sobą. Co ciekawe, sam pisarz starał się przez długie lata, aby to jego twórczość została w końcu odkryta i doceniona. Jednak kiedy się to stało, efekt przerósł nie tylko oczekiwania Sparksa, ale i wielu innych pisarzy świata.

Kasowe powieści, kasowe ekranizacje

Po zdobyciu większego rozgłosu praktycznie każda powieść Sparksa okazywała się kasowym przebojem. Po pewnym czasie, producenci filmowi zauważyli w tym ogromną możliwość na zarobek i postanowili wykupić prawa do ekranizacji najlepiej sprzedających się książek autora. Wszystko zaczęło się w roku 1996 kiedy to światło dzienne ujrzała pozycja, z którą do dzisiaj pisarz jest najbardziej kojarzony, czyli Pamiętnik. Po jej sukcesie Hollywood stworzyło równie kasową, jak nie bardziej, filmową ekranizację, a za nią pojawiły się kolejne, takie jak: List w butelce, Szkoła uczuć czy Ostatnia piosenka.

Z każdym oddechem jest najnowszą powieścią Nicholasa Sparksa, która niedługo pojawi się w polskich księgarniach. Nie zaskakujące dla wiernych fanów powinno być to, że pisarz powraca do nas z – kolejną – romantyczną historią.

Kolejna romantyczna historia

Hope, czyli główna bohaterka Z każdym twym oddechem jest w niezbyt korzystnym momencie swojego życia. Otóż, skończyła 36 lat i pomimo tego, że od ponad 6 jest w stałym związku z pewnym mężczyzną, wie że to nie jest to, czego szukała. Ich relacja oparta jest na rutynie, przyzwyczajeniu oraz wzajemnym szacunku. Lecz nie ma w niej miłości, pożądania i uroku. Gdy u ojca Hope zdiagnozowana zostaje groźna choroba, ta nie wytrzymuje presji i postanawia na tydzień odciąć się od rzeczywistości, która ją otacza. Wyjeżdża samotnie do domku w Sunset Beach, gdzie pozna Tru – przewodnika safari, który pojawił się w tym samym miejscu, co nasza bohaterka, aby odszukać swojego prawdziwego ojca. Co jasne, bohaterowie momentalnie się w sobie zakochują i spędzają razem każdą chwilę. Czy jednak postanowią iść za głosem serca czy może rozsądku, który podpowiada im posłuchanie się własnej rodziny?

Z każdym twym oddechem to:

  • romantyczna opowieść z nutką dramatu
  • Nicholas Sparks w klasycznym wydaniu
  • krótka, acz treściwa powieść idealna dla zabicia czasu lub miłego spędzenia wieczoru
  • polecana, przede wszystkim, miłośnikom romansów i przeciwności losu jakie rzucane są pod nogi bohaterom